راز طول عمر پیرمرد 111ساله (+عکس)

 

محمد تاور 111 ساله از اهالی شهر هفشجان استان چهارمحال و بختیاری است که با داشتن مشکل شنوایی و کهولت سن، کار و تلاش را را رها نکرده است.

به گزارش مهر، در گستره رشته های کوههای زاگرس مردان و زنان بسیاری زندگی می کنند که کار و تلاش شبانه روزی با آنها عجین شده است.

مردان و زنانی که کار کردن و تلاش را یک عبادت می دانند و تا آخرین لحظه عمر از کار کردن و تلاش بی وقفه دست بر نمی دارند.

محمد تاور پیرمرد کهنسالی است  که همچنان کار و تلاش بی وقفه از ویژگی های بارز این مرد است و کهولت سن نتوانسته جلوی او را بگیرد واورا ناتوان کند.

محمد تاور در جوانی کارگری ساده، فعال و زحمت کشی بوده است او علاوه بر کارگری به کفش دوزی و چرم دوزی نیز مشغول بوده است.

این مرد زحمتکش در اوایل جوانی و در سن 15 سالگی  به علت پایین افتادن از درخت شنوایی خود را از دست داده است و از زمانی که شنوایی خود را از دست داد با کسی صحبت نمی کند و به خاطر همین موضوع بسیاری از مردم فکر می کنند که این مرد لال نیز هست.

این مرد 111 ساله تا کنون هیچ گونه مریضی نداشته است و تنها مشکل او ناشنوایی است و راز سلامتی او در خوردن میوه جات و سبزیجات فراوان است.

این مرد در حال حاضر سبد بافی می کند و هرچند درآمد خوبی ندارد اما  از این طریق هزینه های زندگی خود را تامین می کند و غیر از این شغل کار دیگری را ندارد و چوبی که برای بافتن این سبد لازم است به سختی پیدا می شود.

مردم شهر هفشجان عقیده زیادی به دستان زحمت کش این پیرمرد دارند آنها معتقدند سبدهایی که این پیرمرد برای آن ها می بافد برکت زیادی را وارد زندگی آن ها می کند.

کربلایی محمد مردی مومن و با ایمانی است که هر ساله به همراه پسر بزرگ و همسرش به مشهد مقدس سفر می کند این مرد با ایمان با وجود اینکه کمری خمیده دارد و ایستادن برای او مشکل است اما با این حال نماز خود را ایستاده می خواند و دائما در حال ذکر گفتن است.

35 سال است که پسر بزرگ او پس از ازدواجش در کنار آن ها زندگی می کند و به این پیرمرد و پیرزن موفق در زندگی کمک می کند.

رفتن به مکه آرزوی پیرمرد111 ساله

 پسر بزرگ تاور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پدرم دارای چهار پسر و دو دختر و بیش از 70 نوه و نتیجه  است.

وی ادامه داد: یکی از آرزوهای پدرم رفتن به مکه است که به علت هزینه بالای این سفر موفق نشده که به زیارت خانه خدا مشرف شود.

وی تاکید کد: یکی از خصلت های خوب پدرم هوش و استعداد و حافظه بسیار بالای اوست.

وی عنوان کرد:  پدرم صمیمیت بسیار زیادی با همسرش دارد که از اوایل جوانی تا کنون کوچکترین مشکلی بایکدیگر نداشته اند.

وی گفت: پدرم کار و تلاش را دوست دارد وبی وقفه کار می کند.

وی اظهار داشت: سبد های که پدرم تولید می کند از زیبایی و کیفیت بالایی برخوردار است و مردم بسیاری خریدار این سبدها هستند.

/ 17 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهراد

می دونی وقتی خدا می خواست بدرقه ام کنه به این دنیا ، چی گفت ؟ گفت جایی که میری ، مردمی داره که دل می شکنند . نکنه غصه بخوری !!! تو تنها نیستی .... تو کوله بارت عشق می ذارم که بگذری . اشک می ذارم که همراهیت کنه . و مرگ که بدونی برمیگردی پیش خودم باز . پس صبور و با گذشت باش ........ سلام.......آپم........@

پریسا

خیلی خیلی خیلی خیلی ازت ممنونم که بهم سر زدی. اما به حضور سبزتان بازم نیازمندیم. بدو که کلی مطلب جدید دارم

بهراد

ناراحتین که روز ولنتاین کسی رو ندارین باهاش برین بیرون و بهتون کادو بده؟؟؟ یادتون باشه یه سریا هستند که روزپدر و مادر کسی رو ندارن بهش کادو بدن!!! ناراحتین که چرا ماشین یا اموال دیگرتون رو دزد برده و ضرر مالی خوردین؟؟؟یادتون باشه یه سریا هستن که حاضرن هزاران ضرر مالی بخورن اما ضرر جانی ذره ای نخورن و سالم باشن!!! ناراحتین که عشقتون تنهاتون گذاشته و رفته؟؟؟ یادتون باشه شما جوونید و آینده پیش روتونه اما یه سریا گوشه خانه سالمندان هستن که تنها شدن و نمیتونن به گذشته برگردن!!! ناراحت باید کسی باشه که معلوم نیست فردا زنده ست یا مرده اما ناراحت نیست چون خدا و همچین خانواده چندهزار نفری داره که کنارشن!!!خیلی هامون با خدا قهریم و نماز نمیخونیم چه خوبه همونجور که روزی 4ساعت میایم تو نت ، همه از همین امروز با خدا آشتی کنیم و روزانه نیم ساعت یادش کنیم چون دنیا 2روزه..... حواستون به چیزایی که دارین باشه نه چیزایی که ندارین !!! [گل][گل][گل] سلام دوست خوبم......ولنتاین مبارک [گل][گل][گل]

بهراد

گلت خشک شد ولی هرگز نمرده / زمان بوی تو رو از خونه برده دلم خوش بود می آیی به خوابم / ولی چند ماهه که خوابم نبرده [نگران][نگران][نگران] [افسوس][افسوس][افسوس] ...........سلام.......آپم............[گل]

بهراد

( قند ) خون مادر بالاست ، دلش اما همیشه ( شور ) می زند برای ما . . . اشکهای مادر ، مروارید شده است در صدف چشمانش ؛ دکترها اسمش را گذاشتهاند آب مروارید ! حرفها دارد چشمان مادر ؛ گویی زیرنویس فارسی دارد ! دستانش را نوازش می کنم ؛ داستانی دارد دستانش . . . ******************************************** وقتی پشت سر پدرت از پله ها میای پایین و میبینی چقدر آهسته میره ، میفهمی پیر شده ! وقتی داره صورتش رو اصلاح میکنه و دستش میلرزه ، میفهمی پیر شده ! وقتی بعد غذا یه مشت دارو میخوره ، میفهمی چقدر درد داره اما هیچ چی نمیگه . . . و وقتی میفهمی نصف موهای سفیدش به خاطر غصه های تو هستش ، دلت میخواد بمیری . . . ****سلام.......آپم و منتظره حضوره گرمت.........****

بهراد...@

شب آرزوهاست بیا دعا کنیم برای آن کودکی که در آن سوی پهناور زمین امشب را گرسنه خواهد خوابید. و برای آن بیماری که فردایش را کسی امیدوار نیست. بیا از خدا بخواهیم رنج های آدمی را بکاهد و آرامش او را بیافزاید.............. سلام گلم بالاخره بعد از مدتها آپ کردم.....بدو بیا.....[گل]

بهراد...@

رفیق فرق میان بابانوئل و حاجی فیروز در چیه؟؟؟ چی بابانوئل کادو میده ولی حاجی فیروز گدایی میکنه؟ نه عزیزم بیا من فرقشون رو برات روشن کنم!!! حاجی فیروز ما مثله بابانوئل نه قصر داره نه کاخ نه کالاسکه حاجی فیروز ما زن داره و چند تا بچه با یه اتاق اجاره ای بابانوئل اونا چاقه ولی حاجی فیروز ما لاغر چون حاجی فیروز ما پول نداره بهترین غذا روبخوره شامش آبدوغ خیاره یا یتیمچه البته میدونم تو حتی اسم اینارو هم نشنیدی حاجی فیروز ما صورتش سیاهه چون شب عید نمیتونه واسه بچه و زنش بهترین لباس رو بخره شاید حتی لباس معمولی هم نتونه بخره حاجی فیروز ما پشت همه اون شعر ها و رقص ها کلی غم داره!!! ************************************************ عيد واقعي از آن كسي است كه آخر سالش را جشن بگيرد نه اول سال را... نوروز پيشاپيش مبارك ************************************************ سلام دوست خوبم واسه آخرین بار تو سال 91 آپ کردم...منتظر حضور گرمت هستم.......

mohammadtehrani

سلام سال نو مبارک امیدوارم سال خوبی رو داشته باشی